ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-2021

Αγιασμός και έναρξη σχολικού έτους 2020 - 2021
Την Δευτέρα 14/09/2020 οι μαθητές/τριες των σχολείων μας θα έρθουν κανονικά στο σχολείο στις 11.00' φορώντας υποχρεωτικά μάσκα και θα πάνε κατευθείαν στις τάξεις τους. Εκεί θα παραλάβουν τα βιβλία, τις μάσκες και τα παγούρια τους οπότε πρέπει να κρατάνε και τις σχολικές τους τσάντες.
Οι μαθητές/τριες θα είναι χωρίς την συνοδεία των γονέων. Εξαίρεση αποτελούν οι γονείς των παιδιών της πρώτης τάξης που θα συνοδεύουν τους νέους μαθητές (ένας γονέας) φορώντας μάσκα και τηρώντας την απόσταση του 1,5 μέτρου στο χώρο της αυλ
ής που θα υποδείξουν οι εφημερεύοντες.
Ο αγιασμός θα γίνει στην αυλή του σχολείου στις 11:00' παρουσία των μαθητών/τριών της Α' τάξης και των γονέων τους σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας.
Στην συνέχεια ο ιερέας θα ευλογήσει τις τάξεις.
Θα ακολουθήσει ο διαμοιρασμός των μαθητών της Α' τάξης στα τμήματα.
Όλοι οι μαθητές θα σχολάσουν στις 11:30'.
Λεπτομέρειες σχετικά με τις αίθουσες των τμημάτων, τις οδηγίες του ΕΟΔΥ για την πρόληψη της διασποράς του Covid - 19 και την αποχώρηση των μαθητών/τριών θα βρείτε στο email που σας έχει αποσταλεί.
Παρακαλούμε όταν θα έρθετε να παραλάβετε τα παιδιά σας να τηρείτε τις αποστάσεις ασφαλείας και να έχετε υπομονή. Λόγω των περιοριστικών μέτρων είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας.
ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ, ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ!!!!!